Bahco 9045-B-300 Try Square 300mm (12in)
Category Marking Tools
BAH9045B300
Product Code: BAH9045B300
Category Marking Tools
Manufacturer Bahco
Description
This Carpenters square has the following specification:
Blade: Steel
Length: 300mm
Height: 170mm
Specifications
Catalog Page Number
244
Blade Material
Steel
Categories
Hand Tools
Category
Marking Tools
Country Of Origin
Sweden
Form
Try & Mitre Squares
Size
300mm
Type
Marking Tools
From
/
excl. VAT
Compare
BAH9045B300
Product Code: BAH9045B300
Manufacturer Bahco
Description
Blade: Steel
Length: 300mm
Height: 170mm
Specifications
Catalog Page Number
244
Blade Material
Steel
Categories
Hand Tools
Category
Country Of Origin
Sweden
Form
Try & Mitre Squares
Size
300mm